آموزش

آموزش نصب بازی‌های استیم با دیتای بازی کرکی

شما پس از خرید بازی می‌توانید آن را با سرعت بالا و مستقیم از خود استیم دانلود کنید، اما ممکن است بخواهید برای نصب برخی بازی‌های استیم که حجم بالایی دارند و می‌دانید تعرفه دانلود آن برای شما گران تمام می‌شوید، از دیتای کرکی استفاده کنید. به طور خلاصه، در استیم راهی وجود دارد که می‌توانید دیتای یک بازی کرکی را به استیم بشناسونید و دیگر نیازی به دانلود بازی نداشته باشید. در این آموزش از استیم کلاب، می‌خواهیم به شما روش انجام اینکار را به صورت گام به گام آموزش دهیم، اما پیش از آن از شما می‌خواهیم که چند مورد را در خصوص استفاده از دیتای کرکی مدنظر داشته باشید:

  • اگر دیتای کرکی شما قدیمی باشد، استیم ممکن است تنها بخشی از آن را شناسایی یا اصلا هیچ فایلی از آن را شناسایی نکند.
  • برای بازی‌های آنلاین که اغلب از آنتی چیت و دیگر قفل‌های امنیتی استفاده می‌کنند، استفاده از دیتای کرکی را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.

اکنون که موارد بالا را مطالعه کردید، اجاز دهید به سراغ آموزش برویم.

مرحله اول: اجازه دهید بازی برای چند لحظه‌ای از استیم دانلود شود.

وارد نرم افزار استیم شوید و روی بازی موردنظرتان کلیک و دانلود آن را شروع کنید. اجازه دهید دانلود بازی شروع شود، وقتی که در حد 1 تا 5 مگابایت دانلود شد، روند دانلود بازی را متوقف کنید. حالا به پوشه بازی بروید. برای این کار روی اسم بازی در استیم راست کلیک و روی Manage و سپس Browse Local Files کلیک کنید. اکنون باید پوشه بازی برای شما باز شده باشد و نباید هیچ محتویاتی در آن وجود داشته باشد، مانند ویدیو زیر:

پس از انجام مراحل بالا، مجدد از طریق نرم افزار استیم روی اسم بازی موردنظر راست کلیک و گزینه Manage و سپس Uninstall را بزنید. پس از آن، خواهید دید که پوشه هنوز وجود دارد، اما بازی در استیم دیگر در مرحله “در حال دانلود نیست”

مرحله دوم: محتویات دیتای کرکی بازی را پوشه ساخته شده توسط استیم منتقل کنید.

اکنون باید محتویات بازی کرکی را کپی یا Cut کنید و در پوشه ساخته شده توسط استیم منتقل کنید. همان‌طور که در ویدیو بالا دیدید، من اکنون یک پوشه خالی از بازی دارم که توسط استیم ایجاد شده است. تنها کاری که باید انجام دهم، این است که محتویات بازی کرکی را در آن منتقل کنم. پس از انجام این مرحله، وارد مرحله سوم و نهایی می‌شویم.

مرحله سوم: نصب دوباره بازی از نرم افزار استیم

مجدد وارد نرم افزار استیم شوید و روی Install کلیک کنید. در این مرحله، شما باید دیتای بازی کرکی را ریخته باشید. وقتی روی Install کلیک کنید، روند دانلود شما باید وارد مرحله Validating یا Discovering شود. هر کدام را که نشان داد، یعنی مراحل را درست انجام داده‌اید و دیتا شناسایی شده است. پس از آن کمی صبر می‌کنید و بعد از چند دقیقه که استیم دیتا را به خوبی شناسایی کرد. بازی باید با موفقیت نصب یا حداقل بخشی از آن شناسایی شده باشد.

امیدوارم از این آموزش استفاده برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید